A népet szolgáltuk – ÚJ

Új képregény

5.990 Ft

Készleten

Leírás

Képes Krónikák Kiadó
2023
Szín: színes
Formátum: keményborítós
Oldalszám: 68
ISBN: 978-615-8226-36-3

Tartalom
A Kozma utca Gyűjtőfogház udvarán 1957. június 28-án felakasztották Tóth Ilona ötödéves orvostanhallgatót. Állítólagos bűntársaival, Gyöngyösi Miklóssal és Gönczi Ferenccel már két nappal korábban végeztek a kommunista rendszer pribékjei. A budapesti fiatalokat az ÁVH-snak hitt Kollár István rakodómunkás 1956. november 18-i, brutális meggyilkolásában találták bűnösnek.
Azóta sokan tették fel e kérdést: Tóth Ilonkáék – a forradalom „szent ügyének” védelmében – valóban elkövették a gyilkosságot? Vagy a szabadságharcot leverő kommunista állampárt által elvárt, koholt vádak alapján meghozott igazságtalan és jogszerűtlen ítélet áldozataiként vonulnak be a történelembe?
Az tény, hogy Tóth Ilonkáék valóban aktív részesei voltak a budapesti forradalmi eseményeknek. Akárcsak Szentgáli István ÁVH-s főhadnagy, aki fegyverrel védte a Pártszékházat. Sorsuk tragikus módon összekapcsolódik, amikor Szentgálit bízzák meg a Tóth-ügy nyomozásával.
A vizsgálótiszt és a vádlottak egy dologban értettek egyet: mindannyian a Népet szolgálták. Könyvünk nem dokumentum-képregény. Az események egy lehetséges, de ma már nem bizonyítható sorozatát mutatják be, Sinonimo és Levi története alapján, Terebesi Gyula rajzaival.

A kötet rajzolójáról, TEREBESI GYULÁRÓL
Terebesi Gyula kárpátaljai származású magyar rajzoló, grafikus, restaurátor 1995-ben Kárpátalján született. Iparművészetet tanult az Ungvári Erdélyi Béla Képzőművészeti Szakközépiskolában, majd a Magyar Képzőművészeti Egyetemen elvégezte a festő-restaurátor szakot. Sokszínű alkotó, szinte minden hagyományos képzőművészeti technikát elsajátított. Festett történelmi vászonképet, faragott eklektikus díszkeretet, részt vett a Szent István-terem, a Lahore-i Erődben kiállított Princess Bamba gyűjteménynek a restaurálásában, történelmi portrékat festett a Külgazdasági és Külügyminisztérium számára… Jelenleg rajzot és festészetet tanít a Magyar Képzőművészeti Egyetem
restaurátor tanszékén. A „Népet szolgáltuk” az első önálló képregénye.

A forgatókönyvírókról
Az ’56-os képregény a Képes Krónikák Kiadó összeszokott szerzőpárosának, Németh Levente (Levi) és Mészáros János (Sinonimo) immár ötödik közös munkája.

További információk

Tömeg 0,1 kg

Brand

KepesKronikak

Értékelések

Még nincsenek értékelések.

„A népet szolgáltuk – ÚJ” értékelése elsőként

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük